Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Uwaga zimowiska!!

Zarząd Okręgu PZW w Tarnobrzegu na posiedzeniu w dniu 15.12.2012r. podjął uchwałę o ustanowieniu zimowisk ryb na rzece Wiśle w rejonie Sandomierza. Jako zimowiska ujęte zostały następujące miejsca:

od mostu drogowego do mostu kolejowego w obszarze od 4-tej do 6-tej tamy po prawej stronie, oraz od 4-tej do 5-tej tamy po lewej stronie rzeki. Na w/w odcinkach obowiązuje zakaz wędkowania do dnia 31.03.2013r.

Taaaka ryba!!!!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez nasze koło "Taaaka ryba". W ramach akcji, w karzdą sobotę o godz.18.00 organizowane są wykłady z projekcją filmów z zakresu połowu ryb różnymi metodami. Do tej pory odbyły się dwa spotkania: pierwsze pt."Jak złowić suma", drugie "Karpiarstwo", które cieszyły się dużą popularnością. W najbliższą sobotę tematem spotkania będzie metoda spinningowa. Serdecznie zapraszamy do Klubu Wędkarz w Centrum Kultury, początek jak zwykle o godz. 18.00.

Spinningowe Mistrzostwa Koła

W dniu 20.10.2012r. na rzece Wiśle w Sandomierzu odbyły się zawody spinningowe. Zawody wygrał kolega Krzysztof Nasternak, który uzyskał tytuł Spinningowego Mistrza naszego koła. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Klasyfikacja:

1. Miejsce - Krzysztof Nasternak

2. Miejsce - Adam Gawroński

3. Miejsce - Dawid Rybacki

4. Miejsce - Rafał Świerkula

Otwarcie Klubu Wędkarza

W dniu 12.10.2012r. odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Wędkarza naszego koła. Klub Wędkarza, który jednocześnie będzie pełnił rolę naszej siedziby, znajduje się w budynku MOSiR przy ul. Portowej. Na otwarcie przybyli licznie zaproszeni goście m.in. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Janusz Chabel, Prezes Okręgu PZW w Tarnobrzegu Pan Antoni Brudz, Dyrektor Okręgu PZW w Tarnobrzegu Pan Sławomir Figacz, przedstawiciele sandomierskiego samorządu oraz Prezes i Zarząd koła nr33 w Sandomierzu. Przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Sandomierza Pan Jerzy Borowski, co stanowi dowód uznania dla naszej dotychczasowej działalności. Po otwarciu, odbył się mały bankiet, w czasie którego prowadzono dyskusję na tematy dotyczące wędkarstwa, oraz przedstawiano ciekawe pomysły związane z rozwojem naszego koła. Zdjęcia z otwarcia już wkrótce...

Puchar V-ce Przewodniczącego-wyniki

W dniu 23.09.2012r. na rzece Wiśle w Sandomierzu, odbyły się gruntowo-spławikowe zawody naszego koła o puchar ufundowany przez V-ce przewodniczącego Rady Miasta Sandomierza. Choć pogoda nie była tego dnia łaskawa, na starcie stawiło się 28-miu wędkarzy z naszego koła, oraz ponad 30 wędkarzy z kół: nr36 z Sandomierza oraz koła z Zaleszan, które tego samego dnia rozgrywali swoje zawody. Wyniki nie były rewelacyjne, lecz brak ryb zrekompensowała znakomita atmosfera, oraz wojskowa grochówka i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Warto zanotować, iż najlepszy wynik uzyskał junior-Mateusz Kowalik, który za plecami zostawił wielu wyśmienitych wędkarzy. Za pomoc w realizacji zawodów dziękujemy właścicielowi domu weselnego "Dwór Olimp" w Rozwadowie. Zawody sędziowali Panowie Gracjan Linart, oraz Daniel Chmielewski. Wyniki zawodów: Seniorzy :

Miejsce I-Andrzej Lipiec

Miejsce II-Michał Siwko

Miejsce III-Rafał Świerkula

Juniorzy:

Miejsce I-Mateusz Kowalik (jedyny sklasyfikowany)

Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, oraz upominki. GRATULUJEMY!!!

Więcej artykułów…